VIDEONÁVODY

Naleznete zde názorné videonávody k používání a obsluze dotykových vypínačů, termostatů, žaluziových a dálkových ovladačů a ostatního příslušenství značky LIVOLO.
Doporučujeme Vám také prohlédnout: schémata zapojení, návody k použití, často kladené dotazy  případně si můžete přečíst i náš blog

PRINCIP OVLÁDÁNÍ DOTYKOVÉHO VYPÍNAČE LIVOLO

Dotykový vypínač se zapne jednoduchým, krátkým dotykem na dotykové ploše vypínače. Dalším dotykem se vypne. K ovládání dotykového vypínače není třeba se dotknout přesně vyznačeného místa. Díky tomu lze ovládat vypínač snadno, rychlým dotykem prstu, nebo klidně i loktem.

SPÁROVÁNÍ DÁLKOVÉHO OVLADAČE S VYPÍNAČEM

Dotykové vypínače, které obsahují v názvu písmeno „R“ (např. VL-C701R-11) lze ovládat pohodlně pomocí dálkového ovladače. Spárování je naprosto jednoduché. Na dotykovém vypínači podržte palec na dotykové ploše 5 sekund, dokud jednou nezapípá. Potom stiskněte tlačítko na dálkovém ovladači, které k němu chcete připojit. To je všechno.

OVLÁDÁNÍ DOTYKOVÉHO STMÍVAČE LIVOLO

Dotykem na skleněný panel dotykového stmívače se stmívač zapne. Následným podržením palce na dotykové ploše se postupně začne měnit intenzita osvětlení. Dalším dotykem se stmívač vypne. Dotykový stmívač má zabudovanou paměť a proto se při následném zapnutí zapne osvětlení na předchozí nastavené hodnotě.

SCHODISKOVÉ ZAPOJENÍ DOTYKOVÝCH VYPÍNAČŮ

Tyto moderní vypínače lze použít i na schodišťové, resp. křížové zapojení a ovládat osvětlení z více míst. Po správném zapojení a zapojení proudu stačí 5 sekund podržet palec na hlavním vypínači, dokud nezazní první pípnutí a následně se dotknout vypínače, který potřebujete spárovat.

ZRUŠENÍ SPÁROVANÝCH SCHODISKOVÝCH VYPÍNAČŮ

Pokud budete potřebovat zrušit spárování některého již spárovaného schodišťového dotykového vypínače, je třeba podržet na hlavním vypínači palec 10 vteřin, dokud nezazní druhé pípnutí. Tímto dojde ke zrušení spárování u všech spárovaných vypínačů. Případně můžete vypnout proud na 60 sekund.

OVLÁDÁNÍ ŽALUZIOVÝCH OVLADAČŮ LIVOLO

Automatizované žaluziové vypínače Livolo mohou ovládat pohyb markýz, rolet nebo garážových vrat. Stačí se dotknout jednoho nebo druhého tlačítka a zadat pokyn pro pohyb nahoru/dolů. Pohyb je automatizovaný po dobu 55 sekund. Pohyb nahoru/dolů můžete zastavit druhým dotykem po stejném tlačítku, jakým jste zadali prvotní pokyn.

DIGITÁLNÍ TERMOSTATY LIVOLO

Krásný, elegantní digitální termostat Livolo ideálně ladí k dotykovým vypínačům. Můžete jej zároveň namontovat do více rámečků spolu s dotykovými vypínači a vytvořit tak designový prvek v domácnosti. Jeho použití je snadné a intuitivní. Více informací naleznete přímo v popisu produktů a v přiloženém videonávodu.

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY LIVOLO

Elektrické zásuvky Livolo jsou certifikovány pro použití na Slovensku a obsahují uzemňovací kolík a bezpečnostní dětskou pojistku. Navíc je lze doplnit o voděodolnou krytku a vytvořit tak voděodolnou zásuvku s IP44 s možností použití i v exteriéru. Elektrické zásuvky naleznete na tomto odkazu

SPÁROVÁNÍ WIFI VYPÍNAČŮ S GOOGLE HOME

Inteligentní vypínače které obsahují ZigBee modul jsou označeny písmenem „Z“ (VL-C701Z) a lze je ovládat mobilem nebo hlasovým asistentem. ZigBee WiFi dotykové vypínače je třeba spárovat s jednou centrální řídící jednotkou. Návod na spárování naleznete v přiloženém videu. WiFi ZigBee dotykové vypínače naleznete zde.

SPÁROVÁNÍ WIFI VYPÍNAČŮ S AMAZON ALEXA

Inteligentní vypínače které obsahují ZigBee modul jsou označeny písmenem „Z“ (VL-C701Z) a lze je ovládat mobilem nebo hlasovým asistentem. ZigBee WiFi dotykové vypínače je třeba spárovat s jednou centrální řídící jednotkou. Návod na spárování naleznete v přiloženém videu. WiFi ZigBee dotykové vypínače naleznete zde.